Az hybrid ütésálló iPhone telefontokom története
Itt volt az ideje, hogy frissítsük a cikkunket, a legújabb trendekkel, mivel nekem is megérkezett a legújabb 2021-es telefonom, ami természetsen egy iPhone 12 lett. Mindenképpen prémium tokot szerettem volna venni, ezért is maradtama Phonebox márkánál. Mivel a mai okostelefonok rettentően sérülékeny készülékeke, ezért a legjobban bevett szokás az, ha egy telefontok-ba rejtjük őket. Szinte mindenki használ valamilyen szintű védelmet. Valaki a vékonyabb szilikontokra esküszik, van olyan is, aki azt szereti, ha vastagabb és különféle csúszásgátló anyaggal van bevonva, de egy dologban egyetért szinte mindenki, akinek iPhone-ja van. A tok, az a szükséges rossz, ami elfedi a gyönyörű Apple telefon külsejét, amin a leghíresebb dizájnerek dolgoztak sok sok hónapig. Ezért a legtöbben olyat keresnek, amin a hátlap átlátszó, vagy legalább az alma logó kivágott.
Itt ütésálló iPhone tokot 2021-ben is
Ha őszinték akarunk lenni itt szerkesztőségen belül. Az irodában mindenkinek Apple mobiltja van, így kaptunk pár tartozékot tesztelésre egy prémium telefontokot az iPhone tokokkal és ütésálló Samsung, valamint Xiaomi és OnePlus kiegészítőkkel foglalkozó Phonebox tól hosszú távú tesztelésre. Nézzük tehát, hogy teljesíti a szerkesztőségi mindennapokat az új védelem!
iPhone 12 tok a Phonebox-tól
Az internetről én rendeltem, egy új iPhone 12 Pro-es készülékre. A hétvégén vásároltam a készüléket, és szinte ki se mertem venni a dobozából, amíg valami megfelelő iPhone tokot rá nem helyezek. Sajnos az előző telefonomnak csúfos vége lett, pedig egy alig egy éves Galaxy S8-ról volt szó, amire csak szimplán elfelejtettem reggel felhelyezni a készülékkel együtt vásárolt Samsung tokom.
Mondjuk azt, hogy tanulópénz volt. Ezt a hibát legközelebb, azaz most már nem fogom elkövetni. Megérkezett a rendelés, és a vele együtt rendelt üvegfólia is. Mint, már mondtam, itt az ideje, hogy biztosra menjek! Az üvegfólia természetesen 9H keménységű és az egyik legjobb Screentec márkájú, amit lehet kapni. Ellenőrzött minőségű termék, nekem ez pedig fontos, mondhatni kiemelkedően fontos. Nem szeretem olyan webáruházból rendelni, ahol csak csomagolják a tartozékokat és meg sem nézik, hogy véletlenül nincs-e eltörve.
Kiejlzővédő fólia az előlap védelméért
Először felhelyeztem az üvegfóliát. Tökéletesen illeszkedett az iPhone 12 Pro kijelzőjére, éppen lefedte az érintőképernyő részét. Ugye sajnos ezek már azok az régebbi dizájnok, amikre nehéz teljes kijelzős üveglapot kapni, mivel hajlított sarkú kijelzővel rendelkeznek. Pontosabban, van ilyen, csak azzal az a baj, hogy bármilyen Apple tokot is raknék rá, az sajnos biztosan felnyomná a védőfóliát. Ez esztétikailag sem néz ki túl jól, továbbá az árához képest meglepően gyorsan elhasználódik, így én maradtam a legjobb ár-érték arányú védő kiegészítőknél.
Nagy meglepetésemre sikerült elsőre felhelyezni, így már csak a védő maradt hátra. Nem volt kedvem eljátszani azt a hibát, amit a Samsung tokommal sikerült, így mivel több alkatrészes hybrid védelmet választottam, rögtön a használati utasítással kezdtem. Jó, az igazat megvallva, sokkal egyszerűbb volt, mint amire számítottam, így körülbelül 3 másodperc múlva már teljes védelmet élvezett a készülékem.
Hybrid vagy tpu szilikontok?
Az iPhone tok hybrid felépítésű. Én ezeket kedvelem, mivel ezek nyújtanak a telefon számára megfelelő ejtés védelmet. A sarkaiban találhatók úgynevezett ütés elnyelő zónák, amik megfelelően tompítják a kívülről érkező rezgéseket. Ezt úgy kell elképzelni, hogy amikor a mobil, a hybrid védelemmel együtt leesik a sarkára, akkor a külső felület és a készülékház között lévő légrés elnyeli a becsapódás erejét. Legalábbis annak egy részét, ennek köszönhetően sokkal nagyobb eséllyel védi meg az iPhone-t a kijelzőtöréstől, vagy a fém ház deformálódásától, esetleg az alaplap törésétől.
Milyen ütésálló anyagot használ?
Ez egy szabadalmaztatott és speciális anyagot használ, az ütések elnyelésére, ami a gyártó állítása szerint képes megvédeni a telefont akár 3 méteres betonra történő ejtéstől is. A hátlapja, mint már említettem alumíniumból van, az ütésálló belseje pedig a különleges Rokform anyagból, amiből kaptam egy érdekes kis mintát is egy kulcstartó formájában. Sok mindenre nem lehet használni, maximum mutogatni a haveroknak, bár akkor inkább előveszem az iPhone-om és azon mutatom meg. Be kell, hogy valljam az árát azért egy kicsit sajnáltam. 17ezer forint volt. Az vígasztal, hogy ennyi lett volna egy eredeti Apple vagy Samsung telefontok is, és az fele ennyi védelmet és megnyugvást sem nyújtott volna nekem.
Update: Természetesen ledobtam a tokot, de könnyűszerrel túlélte az esést, egyetlen egy karcolás nélkül, Parkettára ejtettem le, nagyjából fejmagasságból. Lehet mégiscsak megérte az árát. A múltkori készülékem a gyári védelemben ezt biztos nem bírta volna ki.